skip to Main Content
Телефон 082-834510 Адрес: гр: Русе, ул. "Борисова" 22

Открит урок „Триъгълниците“

На 26 юни 2025 г. в ПГИУ „Елиас Канети“ се проведе интердисциплинарен урок на тема „Триъгълниците в природата, науката, изкуството, музиката и любовта“, обединяващ знанията по английски език и математика в едно нестандартно пътешествие в търсене на фигурата в различни аспекти на света около нас.

Урокът бе подготвен и реализиран от г-жа Ива Калинкова, учител по английски език и г-жа Диана Русева, старши учител по математика, заедно с ученици от VІІІА, ІХА  и ХА клас.

Гости на събитието бяха г-жа Анелия Георгиева – старши експерт по чужд език и по майчин език в РУО – Русе, г-жа Мариана Гъркова – директор на ПГИУ „Елиас Канети“ , заместник- директорите на училището – г-жа Росица Мицова и г-н Ангел Младенов, членове на училищното настоятелство, студенти от РУ „Ангел Кънчев“, учители и родители. Всички те се насладиха на една вълнуваща демонстрация на знание и креативност, постигната с помощта на множество визуализации, изкуствен интелект, музика и театър.

Какво видяха и чуха гостите?

  • Емоционално въведение, в което самите Блез Паскал и Питагор (в дигитален образ) представиха магията на триъгълника.
  • Вълнуваща сценка с препратка към любовния триъгълник от Ромео и Жулиета, в която математиката срещна литературата, подпомогнати от автентични костюми и декори.
  • Интерактивни задачи и логически предизвикателства, решавани с усмивка от учениците и от гостите.
  • Красиви видео визуализации и презентации на английски език, посветени на триъгълните геометрични форми в заобикалящия ни свят.
  • Всички участници получиха специален сертификат за „Достоен геометър“, връчен лично от философа Платон – в стилизирана форма, разбира се.
  • Поставен бе и фокус върху безопасността на движението по пътищата, под формата на бисквити с пътни знаци, подарък към гостите.

Откритият урок не просто показа знания, а вдъхнови. Показа как една фигура с три страни може да бъде врата към безброй посоки – стига учителят да има въображение, а учениците да са като нашите – с желание да откриват и да се изразяват.

 

Back To Top